Pripravte sa na ochladenie! Už v utorok denná teplota dosiahne úroveň len 20 °C. Počas stredy bude dokonca ešte chladnejšie, pričom následne sa začne postupne otepľovať. V závere tretieho májového týždňa však dôjde k ďalšiemu skokovitému poklesu teplôt.

Pondelok (16.5.) má spočiatku pretrvávať jasná obloha, v druhej polovici dňa očakávame zamračenú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí deväť až jedenásť stupňov, počas dňa sa oteplí na 25 stupňov Celzia.

Utorok (17.5.) prinesie množstvo oblačnosti, jedine k večeru má byť prevažne polooblačno. V dopoludňajších hodinách zároveň treba počítať i s dažďom. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže jedenásť stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom klesne, a to na 20 stupňov.

Streda (18.5.) sa bude niesť v znamení slnečnej oblohy. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo 12 stupňov Celzia. Počas dňa sa ortuť teplomera vyšplhá na 16 stupňov.

Štvrtok (19.5.) zostane slnečný a jasný. V popoludňajšom čase s vyššou teplotou ako je 22 stupňov Celzia určite počítať netreba.

Piatok (20.5.) nás bude sprevádzať polooblačná obloha, k slovu sa pravdepodobne dostanú aj dažďové prehánky. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 10 až do popoludňajších 23 stupňov Celzia.

Sobota (21.5.) má byť oblačná, pričom treba počítať i s dažďom. Zrážky by nás mali trápiť predovšetkým v podvečerných hodinách. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň dvadsaťšesť stupňov.

Nedeľa (22.5.) bude slnečná. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže 15 stupňov s tým, že popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 19 stupňov Celzia.