ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 1.7.2018

Počasie vo Zvolene: Letné prázdniny začnú ochladením, očakávame i prízemný mráz

Prvé júlové dni prinesú chladné a veterné počasie, pričom v pondelok meteorológovia nevylučujú v nočných hodinách ani prízemný mráz. Zlom má nastať v polovici týždňa, kedy sa oteplí, avšak prvý júlový víkend by sa teploty mali opäť pohybovať len okolo dvadsať stupňov Celzia.

Pondelok (2.7.) bude vo Zvolene jasný alebo len s malou oblačnosťou. V noci by sme mali počítať aj s prízemným mrazom kvôli, ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa. Teplota vzduchu sa od ranných 9 stupňov vyšplhá k poludňajším 22 stupňom.

Utorok (3.7.) má byť prevažne jasný. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 9 až do 11 stupňov Celzia. Denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na 22 až 24 stupňov Celzia.

Streda (4.7.) bude polooblačná. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 15 až do popoludňajších 26 stupňov Celzia.

Štvrtok (5.7.) má byť opäť v znamení polooblačnej oblohy. Najmä podvečer nás majú sprevádzať aj dažďové prehánky, pričom tie by mali pretrvávať i počas noci zo štvrtka na piatok. Teplota vzduchu bude v rozmedzí od 17 až do 27 stupňov.

Piatok (6.7.) prinesie zamračenú oblohu s rannou teplotou približne 19 stupňov. Počas celého dňa treba počítať i s prechodnými dažďovými prehánkami. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 25 stupňov Celzia.

Sobota (7.7.) má byť oblačná a s rannou teplotou okolo devätnásť stupňov. Teplota vzduchu v porovnaní s piatkom mierne poklesne , a to na dvadsaťdva stupňov Celzia.

Nedeľa (8.7.) bude polooblačná s najvyššou dennou teplotou približne 20 stupňov. Ranná teplota vzduchu by mala byť okolo sedemnásť stupňov Celzia.