ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 7.7.2019

Počasie vo Zvolene: Letné horúčavy preruší ochladenie, cez víkend sa aj rozprší

Na našom území opäť prevládali tropické teploty, od ktorých si však v najbližších dňoch na chvíľu oddýchneme. Už v pondelok sa má výraznejšie ochladiť a v priemere sa denné teploty vzduchu počas ďalšieho týždňa majú pohybovať na úrovni okolo 22 stupňov.

Pondelok (8.7.) bude vo Zvolene spočiatku jasno, postupne až polooblačno. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných štrnásť do popoludňajších 24 stupňov.

Utorok (9.7.) má prevládať malá oblačnosť, prípadne polooblačná obloha. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na 22 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 14 až do 16 stupňov Celzia.

Streda (10.7.) bude polooblačná, avšak podvečer už má prevládať jasná obloha. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 15 až do popoludňajších 21 stupňov.

Štvrtok (11.7.) prinesie slnečnú a jasnú oblohu, pričom v čase okolo obeda treba počítať so zväčšenou oblačnosťou. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 23 stupňov Celzia.

Piatok (12.7.) má byť oblačno. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne 17 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 24 stupňov.

Sobota (13.7.) prinesie mnoho oblačnosti, ale aj dažďových zrážok. Meteorológovia nevylučujú ani búrky. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (14.7.) bude v znamení jasnej oblohy, počas obedňajších hodín nás môže sprevádzať aj slabý dážď. Teploty vzduchu očakávame od ranných 17 až do popoludňajších 23 stupňov Celzia.