ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 22.3.2020

Počasie vo Zvolene: K výraznému ochladeniu sa zrejme pridajú i snehové prehánky

Po takmer letných teplotách vzduchu prišiel cez víkend teplotný šok. Chladno má byť ešte aj počas najbližších dní, avšak už vo štvrtok by sme mali pocítiť opäť pozitívnu zmenu. V prvej polovici týždňa treba počítať aj so snežením.

Pondelok (23.3.) nás bude vo Zvolene sprevádzať spočiatku polooblačná obloha, k večeru už má byť prevažne jasno. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 3 až 4 stupne Celzia pod nulou. Počas dňa sa vzduch ohreje na teplotu okolo 6 stupňov.

Utorok (24.3.) má byť jasný, prípadne len s malou oblačnosťou. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 7 stupňov. Ranná teplota sa má pohybovať okolo -4 stupne Celzia.

Streda (25.3.) prinesie mnoho oblačnosti a najmä podvečer sa môžu vyskytnúť aj snehové prehánky. Tie by mali pretrvávať i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných -2 až do popoludňajších päť stupňov.

Štvrtok (26.3.) zostane v znamení zamračenej oblohy. Snehové prehánky by sa počas dňa mali vyskytnúť už len ojedinele. Najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi maximálne na 13 stupňov.

Piatok (27.3.) má priniesť polooblačnú oblohu. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo +5 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 16 stupňov.

Sobota (28.3.) bude oblačná. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 17 stupňov Celzia.

Nedeľa (29.3.) má byť v znamení polooblačnej oblohy, avšak ráno môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Najmä v druhej polovici dňa treba počítať aj s dažďovými zrážkami, ktoré budú pretrvávať i počas noci z nedele na pondelok. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo +7 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 15 stupňov.