ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 20.9.2020

Počasie vo Zvolene: Jeseň sa už naplno prihlási o slovo, prinesie množstvo oblačnosti a dažďa

Chladné a hmlisté rána, avšak cez deň príjemné teploty. Presne tak vyzerali doterajšie dni a hoci sa podobný scenár bude opakovať ešte aj tento týždeň, dlho už nepotrvá. V piatok má totiž jeseň udrieť v plnej sile.

Pondelok (21.9.) bude vo Zvolene spočiatku zamračený, no keďže sa má oblačnosť postupne rozpadať, podvečer by nás mala sprevádzať prevažne jasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 9 stupňov Celzia a cez deň sa vzduch ohreje na 22 stupňov.

Utorok (22.9.) má pretrvávať prevažne jasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 9 až 11 stupňov. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 24 stupňov. Počas celého dňa bude fúkať slabý premenlivý vietor.

Streda (23.9.) sa bude niesť ráno a doobeda v znamení polooblačnej oblohy, avšak už v čase okolo obeda sa počasie začne zhoršovať. Pribudnúť má množstvo oblačnosti a počítať treba tiež s dažďovými zrážkami, ktoré pretrvajú i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 15 až do popoludňajších 22 stupňov Celzia.

Štvrtok (24.9.) má byť polooblačný, no miestami môže pretrvávať i zväčšená oblačnosť a ojedinele sa má vyskytnúť aj dážď. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá na 20 stupňov.

Piatok (25.9.) prinesie zamračenú oblohu a množstvo zrážok. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo 14 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 16 stupňov.

Sobota (26.9.) zostane zamračená a pripraviť sa treba na ešte intenzívnejšie lejaky. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 15 stupňov Celzia.

Nedeľa (27.9.) má byť opäť raz oblačná, no tentokrát už bez dažďa. Teplota vzduchu ráno má byť na úrovni okolo 8 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 12 stupňov.