Teplotne nadpriemerný november je už za nami a začiatok decembra nám pripomenie pravú zimu. Síce sa oblačnosť rozplynie a bude viac slnečných dní ako po minulé obdobie, no teploty výraznejšie poklesnú. A zrejme aj nasneží.

Pondelok (2.12.) nás bude vo Zvolene sprevádzať spočiatku zamračená obloha, k večeru prevažne jasná a ráno očakávame aj prvú tohtoročnú snehovú nádielku. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných -3 do popoludňajších plus dvoch stupňov.

Utorok (3.12.) má byť spočiatku jasný, postupne až so zamračenou oblohou. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 3 stupne. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo mínus päť stupňov Celzia.

Streda (4.12.) bude slnečná a jasná, pričom v čase okolo obeda treba počítať so zväčšenou oblačnosťou. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných -5 až do popoludňajších troch stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (5.12.) zostane naďalej v znamení jasnej oblohy. Najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi maximálne na 5 stupňov.

Piatok (6.12.) prinesie opäť jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude okolo -3 stupne a najvyššia denná teplota sa má pohybovať na úrovni +4 stupne.

Sobota (7.12.) má byť oblačná, pričom najmä v ranných hodinách môžu pretrvávať slabšie dažďové zrážky. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 5 stupňov.

Nedeľa (8.12.) bude znovu zamračená. Tentokrát nás dážď bude sprevádzať počas celého dňa, ako aj v noci z nedele na pondelok. Teploty vzduchu očakávame od ranných +2 až do popoludňajších plus štyroch stupňov.