ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 18.8.2019

Počasie vo Zvolene: Horúce počasie je späť, trópy pretrvajú celý týždeň, ale občas i zaprší

Prechodné ochladenie sa s príchodom víkendu nateraz skončilo. Už v nedeľu sa teploty ťahali k tropickej 30-tke a teplé letné počasie má pretrvávať aj naďalej. Počas niektorých dní nás však aspoň na chvíľku môžu schladiť dažďové prehánky.

Pondelok (19.8.) bude vo Zvolene jasno, prípadne len s malou oblačnosťou. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných štrnásť do popoludňajších 29 stupňov.

Utorok (20.8.) má spočiatku prevládať zamračená obloha, avšak k večeru by sa malo vyjasniť, a tak by nás na záver dňa mala sprevádzať už len malá oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na 28 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 17 až do 19 stupňov. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Streda (21.8.) prinesie polooblačnú oblohu, avšak ráno a večer treba počítať so zväčšenou oblačnosťou a podvečer nie sú vylúčené ani dažďové zrážky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 21 až do popoludňajších 30 stupňov.

Štvrtok (22.8.) bude obloha znovu polooblačná a s množstvom dažďových prehánok či búrok. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 26 stupňov Celzia.

Piatok (23.8.) prinesie polooblačnú oblohu. Postupne však má oblačnosť pribúdať, a tak v podvečerných hodinách nás už bude sprevádzať zamračená obloha. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne 19 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 27 stupňov Celzia.

Sobota (24.8.) má byť ráno takmer jasná, lenže už doobeda sa obloha zatiahne a mnoho oblačnosti má pretrvávať až do neskorých večerných hodín. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 29 stupňov Celzia.

Nedeľa (25.8.) zostane v znamení zamračenej oblohy a počítať treba aj s dažďovými prehánkami. Teploty vzduchu očakávame od ranných 18 až do popoludňajších 26 stupňov.