ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 9.8.2020

Počasie vo Zvolene: Horúce leto pokračuje, o slovo sa prihlásia aj prehánky a búrky

Jasno až polooblačno, prípadne zväčšená oblačnosť. Druhý augustový týždeň bude premenlivý a naďalej aj veľmi teplý. Podľa predpovedí meteorológov horúčavy v najbližších dňoch nepoľavia a teploty sa majú zas a znova šplhať k tropickým hodnotám.

Pondelok (10.8.) bude vo Zvolene prevažne jasná obloha a fúkať má slabý premenlivý vietor. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 19 stupňov Celzia a cez deň sa vzduch ohreje na 30 stupňov.

Utorok (11.8.) má pretrvávať polooblačná až zamračená obloha. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 18 až 20 stupňov. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na 28 stupňov. Počas celého dňa bude opäť fúkať slabý premenlivý vietor.

Streda (12.8.) prinesie polooblačnú oblohu a v čase okolo obeda by sme mali počítať aj s dažďovými zrážkami. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 20 až do popoludňajších 27 stupňov Celzia.

Štvrtok (13.8.) zostane polooblačný s výnimkou podvečera, kedy má pretrvávať zväčšená oblačnosť. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá na 28 stupňov Celzia.

Piatok (14.8.) bude v znamení zamračenej oblohy a v druhej polovici dňa nás potrápi aj dážď. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo 21 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 27 stupňov.

Sobota (15.8.) má byť oblačná a daždivá, pričom meteorológovia nevylučujú ani búrky. S prehánkami treba navyše počítať i počas noci zo soboty na nedeľu. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 26 stupňov Celzia.

Nedeľa (16.8.) prinesie polooblačnú oblohu a miestami opäť aj dážď. Teplota vzduchu ráno má byť na úrovni okolo 19 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 27 stupňov.