ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 13.5.2018

Počasie vo Zvolene: Horúčavy ustúpia, očakávame typicky jarné počasie a dážď

Hoci už počas uplynulého týždňa malo prísť na naše územie avizované ochladenie, nestalo sa tak. Teploty síce poklesy, no stále bolo veľmi teplo. Už od pondelka by sa však postupne malo ochladzovať a počas viacerých dní treba počítať aj s dažďom.

Pondelok (14.5.) bude spočiatku jasný, postupne až polooblačný. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 11 až do 13 stupňov. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí 19 až 21 stupňov Celzia.

Utorok (15.5.) má priniesť prevažne zamračenú oblohu a dážď. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na 17 až 19 stupňov. Ranná teplota vzduchu má byť od 10 až do 12 stupňov Celzia.

Streda (16.5.) prinesie mnoho oblačnosti. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 11 až do popoludňajších pätnásť stupňov Celzia. Počas celého dňa treba počítať aj s dažďovými prehánkami, pričom meteorológovia nevylučujú ani búrky.

Štvrtok (17.5.) má byť podobný strede, opäť očakávame zamračenú oblohu a dážď. Ranná teplota by mala byť okolo 12 stupňov. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 18 stupňov Celzia.

Piatok (18.5.) prinesie polooblačnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo dvanásť stupňov a teplota vzduchu cez deň bude približne 19 stupňov.

Sobota (19.5.) má byť zamračená. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 12 až do popoludňajších dvadsaťjeden stupňov Celzia. Najmä k večeru očakávame i slabšie dažďové prehánky, ktoré majú pretrvávať aj počas noci zo soboty na nedeľu.

Nedeľa (20.5.) bude zamračená a s dažďom. Ranná teplota vzduchu má byť okolo pätnásť stupňov a najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu dvadsať stupňov.