Prichádza doslova vytúžené ochladenie. Jeho prvé náznaky pocítime už v utorok a od tohto dňa budú denné teploty postupne klesať. Dokonca počas druhého júlového víkendu má byť najviac 20 °C.

Pondelok (4.7.) bude pretrvávať prevažne jasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 17 až 19 stupňov. V poobedňajších hodinách očakávame až 34 stupňov Celzia. Pre vysoké teploty zároveň SHMÚ vydal aj výstrahu prvého stupňa.

Utorok (5.7.) má byť zamračený, jedine k večeru možno očakávať malú oblačnosť. V dopoludňajšom čase treba počítať i s dažďom, pričom vylúčené nie sú ani búrky. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú 21 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom klesne, a to na 27 stupňov.

Streda (6.7.) zostane oblačná. Predpovedné moduly naznačujú, že by sa mali opäť vyskytnúť aj dažďové zrážky. Ráno nám teplomer ukáže 19 stupňov Celzia, s tým že počas dňa sa oteplí najviac na 26 stupňov.

Štvrtok (7.7.) by sa mal spočiatku niesť v znamení takmer jasnej oblohy. V druhej polovici dňa nás bude sprevádzať veľká oblačnosť a k večeru sa zrejme dostane k slovu i dážď. V popoludňajšom čase s vyššou teplotou ako je 24 stupňov určite počítať netreba.

Piatok (8.7.) má byť polooblačný. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 17 až do popoludňajších 23 stupňov Celzia.

Sobota (9.7.) bude zamračená a upršaná. Prehánky, ako aj búrky môžeme očakávať najmä v druhej polovici dňa. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň 20 stupňov.

Nedeľa (10.7.) prinesie najprv polooblačnú oblohu, pričom od obedňajšieho času nás bude sprevádzať zamračená obloha. Odvtedy zároveň treba počítať i s dažďovými prehánkami, pretrvávať majú aj počas noci z nedele na pondelok. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže 13 stupňov a popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 19 stupňov Celzia.