ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 29.7.2018

Počasie vo Zvolene: Extrémne horúčavy budú pokračovať, mierne ochladenie až koncom týždňa

Posledné júlové dni priniesli pravé letné horúčavy. Vysoké teploty miestami striedali lokálne prehánky či búrky a charakter počasia sa nezmení ani v úvode augusta. Mierne ochladenie by malo prísť až v piatok, kedy má teplota vzduchu z tropických hodnôt poklesnúť na 26 stupňov Celzia.

Pondelok (30.7.) bude prevažne jasný, prípadne len s malou oblačnosťou. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 19 do popoludňajších 33 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal kvôli vysokým teplotám vzduchu aj výstrahu prvého stupňa.

Utorok (31.7.) prinesie prevažne jasnú oblohu a teploty, ktoré sa budú opäť tiahnuť až k úrovni 33 stupňov Celzia v tieni. Aj pre utorok Slovenský hydrometeorologický ústav vydal kvôli vysokým teplotám vzduchu výstrahu prvého stupňa.

Streda (1.8.) bude naďalej teplá a slnečná, pričom v ranných hodinách môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 22 do popoludňajších 31 stupňov Celzia.

Štvrtok (2.8.) má priniesť naďalej prevažne jasnú oblohu, avšak popoludní musíme počítať aj v našom regióne s lokálnymi letnými prehánkami. Teplota vzduchu vystúpi znovu až ku hranici 31 stupňov Celzia.

Piatok (3.8.) prinesie prevažne polooblačnú oblohu. V doobedňajších hodinách je predpoklad, že sa môže vyskytnúť aj prehánka alebo búrka. To všetko pri teplotách od ranných 22 až do popoludňajších 26 stupňov Celzia.

Sobota (4.8.) má byť takmer jasná a s hrozbou prehánok či búrok počas celého dňa. Teploty vzduchu zostanú ešte vysoké, a to na úrovni do 28 stupňov Celzia.

Nedeľa (5.8.) bude v znamení zamračenej oblohy. Najmä podvečer by sme mali počítať aj s dažďovými prehánkami. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 21 až do popoludňajších 27 stupňov.