Uplynulý týždeň zima udrela v plnej sile. Počas najbližších dní však očakávame oteplenie, a tak aspoň cez deň sa budú denné teploty pohybovať nad nulou. Začiatkom týždňa nás ešte potrápia i snehové jazyky a záveje, ako aj poľadovica a prvé februárové dni zas prinesú množstvo dažďových zrážok.

Pondelok (28.1.) bude vo Zvolene prevažne zamračený a so snežením, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa. V ranných hodinách a doobeda treba rátať i s tvorbou snehových jazykov či závejov a počas celého dňa aj s poľadovicou. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných -1 do popoludňajších plus dvoch stupňov.

Utorok (29.1.) má byť prevažne veľká, ráno a večer zmenšená oblačnosť. Ráno a doobeda si treba znovu dať pozor aj na poľadovicu, pre ktorú platí výstraha prvého stupňa. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to najviac na +1 stupeň Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od -3 až do -5 stupňov.

Streda (30.1.) bude v znamení polooblačnej oblohy. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných mínus deväť až do popoludňajších dvoch stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (31.1.) prinesie mnoho oblačnosti. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať okolo plus štyri stupne Celzia.

Piatok (1.2.) má priniesť oblačnú až zamračenú oblohu. Ráno a doobeda očakávame aj slabé sneženie, pričom večer by mali pretrvávať dažďové prehánky. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni okolo nuly a najvyššia denná teplota sa bude pohybovať okolo +5 stupňov Celzia.

Sobota (2.2.) má byť oblačná a večer prinesie aj dážď, ktorý bude pretrvávať i počas noci zo soboty na nedeľu. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne na úrovni okolo plus tri stupne Celzia.

Nedeľa (3.2.) bude zamračená a opäť aj s dažďovými prehánkami. Teploty vzduchu budú od ranných +3 až do popoludňajších štyroch stupňov Celzia.