ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 21.6.2020

Počasie vo Zvolene: Dažďové prehánky a búrky sa budú o slovo hlásiť aj naďalej

Zatiaľ čo v kalendári už astronomické leto nastalo, na to skutočné si budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať. Ani najbližší týždeň totiž neprinesie výraznú zmenu a nezostáva nám preto nič iné, ako sa len pripraviť na ďalšiu vlnu oblačných a daždivých dní.

Pondelok (22.6.) nás bude vo Zvolene sprevádzať spočiatku zamračená obloha. Podvečer už má byť polooblačno, pričom práve v tomto čase treba počítať i so silným vetrom na horách, pre ktorý meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa. Počas celého dňa treba navyše počítať aj s intenzívnymi lejakmi. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo 17 stupňov Celzia a cez deň sa vzduch ohreje na 23 stupňov.

Utorok (23.6.) má pretrvávať jasná obloha, prípadne len malá oblačnosť. Na horách sa treba opäť pripraviť aj na silný vietor, a to najmä ráno, pričom preň platí znova i výstraha prvého stupňa. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 13 až 15 stupňov. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na 22 stupňov.

Streda (24.6.) prinesie mnoho oblačnosti, ale aj dažďových prehánok. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 15 až do popoludňajších 21 stupňov Celzia.

Štvrtok (25.6.) má byť v znamení polooblačnej oblohy a najmä v druhej polovici dňa prinesie znova aj množstvo zrážok. Dážď by nás mal navyše sprevádzať i počas noci zo štvrtka na piatok. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá opäť na 21 stupňov Celzia.

Piatok (26.6.) má priniesť zamračenú oblohu. Počítať treba znova i s dažďom, pričom meteorológovia nevylučujú ani búrky. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo 15 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 23 stupňov.

Sobota (27.6.) zostane oblačná, daždivá a s búrkami, pričom intenzívne prehánky sa majú vyskytovať aj počas noci zo soboty na nedeľu. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 22 stupňov Celzia.

Nedeľa (28.6.) bude opäť raz zamračená a s dažďom. Teplota vzduchu ráno má byť na úrovni okolo 17 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 24 stupňov.