ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 31.5.2020

Počasie vo Zvolene: Dážď a lejaky nás majú sprevádzať aj počas najbližšieho týždňa

Hoci sa úplne prvé júnové dni budú niesť v znamení slnečnej oblohy a s príjemnými teplotami, už od stredy musíme znovu rátať s početnými prehánkami. Dobrou správou však zostáva, že aspoň teploty vzduchu by mali zostať nad hranicou 20 stupňov Celzia.

Pondelok (1.6.) nás bude vo Zvolene sprevádzať slnečná a jasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo 10 stupňov Celzia a cez deň sa vzduch ohreje na 21 stupňov.

Utorok (2.6.) má znovu pretrvávať prevažne jasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 8 až 10 stupňov. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na 18 stupňov.

Streda (3.6.) prinesie mnoho oblačnosti, pričom by cez deň mali pretrvávať i dažďové prehánky. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 11 až do popoludňajších 20 stupňov.

Štvrtok (4.6.) má priniesť opäť zamračenú oblohu, avšak tentokrát už bez zrážok. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá najviac na 21 stupňov Celzia.

Piatok (5.6.) zostane zamračený a so slabými dažďovými zrážkami, ktoré by mali pretrvávať i počas noci z piatka na sobotu. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo 15 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 22 stupňov.

Sobota (6.6.) má byť polooblačná, pričom ojedinele je možnosť výskytu prehánok. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 25 stupňov Celzia.

Nedeľa (7.6.) bude oblačná a daždivá. Intenzívne lejaky by nás podľa meteorológov mali sprevádzať i počas noci z nedele na pondelok. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo 19 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 22 stupňov.