Príchod jesene sa nezadržateľne blíži a tomu bude zodpovedať aj charakter počasia v najbližších dňoch. Obloha bude prevažne polooblačná, očakávame výrazné ochladenie, ale aj prízemné mrazy. Už od stredy sa budú denné teploty pohybovať len okolo 15 stupňov.

Pondelok (16.9.) bude vo Zvolene ráno prevažne jasné, avšak už doobeda oblačnosť začne pribúdať, a tak nás po zvyšok dňa čaká zamračená obloha. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných osem do popoludňajších 24 stupňov. Slovenský hydrometeorologický ústav pre tento deň vydal i výstrahu prvého stupňa, ktorá sa týka prízemných mrazov, a to počas ranných hodín.

Utorok (17.9.) má byť spočiatku oblačno, k večeru prevažne jasno. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na 21 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 13 až do 15 stupňov.

Streda (18.9.) bude polooblačná. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 10 až do popoludňajších 15 stupňov Celzia.

Štvrtok (19.9.) prinesie prevažne jasnú oblohu, s výnimkou obeda, kedy očakávame zamračenú oblohu. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 14 stupňov Celzia.

Piatok (20.9.) má priniesť jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne sedem stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať opäť okolo 14 stupňov.

Sobota (21.9.) má byť znovu jasná, s výnimkou rána, kedy môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 16 stupňov.

Nedeľa (22.9.) bude zamračená. Teploty vzduchu očakávame od ranných 8 až do popoludňajších 17 stupňov Celzia.