ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 8.7.2018

Počasie vo Zvolene: Chladnejší úvod leta vystrieda teplejšie počasie

Po chladnom začiatku letných prázdnin sa na naše územie opäť vráti slnečné a najmä teplejšie počasie. Denná teplota vzduchu sa cez týždeň bude v priemere pohybovať aj výraznejšie cez dvadsaťpäť stupňov Celzia.

Pondelok (9.7.) bude vo Zvolene prevažne jasný. Teplota vzduchu sa od ranných 13 stupňov vyšplhá až k poludňajším 27 stupňom.

Utorok (10.7.) má priniesť spočiatku malú oblačnosť, postupne však bude prevládať zamračená obloha. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 14 až do 16 stupňov Celzia. Denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na 23 až 25 stupňov Celzia.

Streda (11.7.) bude polooblačná, neskôr zamračená a popoludní aj upršaná. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 18 až do popoludňajších 22 stupňov Celzia.

Štvrtok (12.7.) má byť v znamení takmer jasnej oblohy. Teplota vzduchu bude v rozmedzí od 16 až do 24 stupňov.

Piatok (13.7.) prinesie zamračenú oblohu s rannou teplotou približne 17 stupňov. Najmä poobede a k večeru treba počítať i s prechodnými dažďovými prehánkami. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 25 stupňov Celzia.

Sobota (14.7.) má byť polooblačná a s rannou teplotou okolo devätnásť stupňov. Teplota vzduchu v porovnaní s piatkom mierne poklesne, a to na dvadsaťštyri stupňov Celzia.

Nedeľa (15.7.) bude slnečná a jasná s najvyššou dennou teplotou približne 26 stupňov. Ranná teplota vzduchu by mala byť okolo osemnásť stupňov Celzia.