ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 29.11.2020

Počasie vo Zvolene: Čakajú nás zväčša oblačné dni, v závere týždňa aj vyššie teploty

Zatiaľ čo úvod decembra bude chladný, počas prvého decembrového víkendu by sa ortuť teplomera mala vyšplhať až k hodnote deväť stupňov Celzia. V najbližšom týždni pritom treba počítať i s dažďovými prehánkami, ktoré nás majú sprevádzať od štvrtka do soboty.

Pondelok (30.11.) bude vo Zvolene prevažne jasno a počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo mínus sedem stupňov a cez deň sa vzduch ohreje najviac na +1 stupeň Celzia.

Utorok (1.12.) má pretrvávať znovu prevažne jasná obloha a fúkať bude opäť aj slabý premenlivý vietor. Ranná teplota vzduchu sa bude tentokrát pohybovať okolo mínus päť stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, vystúpi maximálne na +1 stupeň Celzia.

Streda (2.12.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných -5 až do popoludňajších plus troch stupňov.

Štvrtok (3.12.) prinesie opäť množstvo oblačnosti a podvečer nie sú vylúčené ani slabé snehové prehánky. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá najviac na 5 stupňov.

Piatok (4.12.) zostane oblačný, pričom v prvej polovici dňa nás navyše majú sprevádzať aj intenzívne lejaky. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo nuly a počas dňa sa vzduch ohreje maximálne na +4 stupne.

Sobota (5.12.) bude zamračená a daždivá. Najvyššia denná teplota vzduchu sa má vyšplhať na hodnotu 7 stupňov Celzia.

Nedeľa (6.12.) má byť polooblačná. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo +1 stupeň a cez deň sa teplota vyšplhá až ku 9 stupňom Celzia.