A už prichádzajú – prvé tohtoročné trópy. Tie v nadchádzajúcom období zasiahnu i naše mesto. Teploty vzduchu dosahujúce hodnotu minimálne tridsať stupňov Celzia sa však zatiaľ majú spájať len s dvoma nadchádzajúcimi dňami. Aspoň tak to avizujú meteorologické predpovedné moduly.

Pondelok (17.6.) nás bude sprevádzať jasná obloha alebo len malá oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 11 až 13 stupňov Celzia. Denná teplota dosiahne úroveň dvadsaťpäť stupňov.

Utorok (18.6.) prinesie spočiatku polooblačnú, k večeru prevažne jasnú oblohu. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú 17 stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom výrazne stúpne, a to na tropických 30 stupňov.

Streda (19.6.) má byť polooblačná. znova veľa oblačnosti, ako aj dažďových prehánok. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať okolo dvadsiatich stupňov. V poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže 29 stupňov.

Štvrtok (20.6.) by mala najskôr pretrvávať slnečná a jasná obloha, v druhej polovici dňa možno očakávať polooblačnú oblohu. Denná teplota vzduchu sa dostane na úroveň 28 stupňov Celzia.

Piatok (21.6.) sa bude niesť v znamení takmer jasnej oblohy, pričom v noci z piatka na sobotu sa obloha zatiahne a neminie nás v tomto čase ani množstvo dažďových zrážok. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 21 až do 30 stupňov Celzia popoludní.

Sobota (22.6.) prinesie veľa oblačnosti. S dažďovými prehánkami, vrátane búrok, treba znova počítať od obedňajších hodín. Denná teplota vzduchu vystúpi na 29 stupňov Celzia.

Nedeľa (23.6.) zostane zamračená, avšak s tým, že s príchodom podvečera môže pretrvávať zmenšená oblačnosť. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže 21 stupňov Celzia. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 27 stupňov.