ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 18.3.2019

Počasie vo Zvolene: Čakajú nás prevažne oblačné dni s teplotami okolo desať stupňov

Počas volebného víkendu nám počasie pripomínalo typický apríl. Zatiaľ čo v sobotu ešte doznieval silný vietor a bolo chladnejšie, tak nedeľa priniesla slnečnú oblohu a takmer nadpriemerných dvadsať stupňov.

V najbližšie dni už má pretrvávať väčšinou ustálené počasie, bude však prevažne oblačno a s dennými teplotami okolo 10 stupňov.

Pondelok (18.3.) bude vo Zvolene prevažne zamračený. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných +4 do popoludňajších plus 8 stupňov Celzia.

Utorok (19.3.) má byť spočiatku oblačno, k večeru už prevažne jasno. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na +10 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od +1 do +3 stupne Celzia.

Streda (20.3.) bude v znamení takmer jasnej oblohy. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od rannej nuly až do popoludňajších 9 stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (21.3.) prinesie mnoho oblačnosti. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať okolo +11 stupňov Celzia.

Piatok (22.3.) má priniesť zamračenú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne +7 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo +12 stupňov. V čase okolo obeda môžu pretrvávať i slabšie dažďové zrážky.

Sobota (23.3.) má byť polooblačná, pričom k večeru očakávame zväčšenú oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 13 stupňov Celzia nad nulou.

Nedeľa (24.3.) bude v znamení zamračenej oblohy, z rána a k večeru sa môže vyskytnúť aj slabší dážď. Teploty vzduchu budú od ranných +3 až do popoludňajších +10 stupňov Celzia.