Počas nadchádzajúceho obdobia treba počítať nielen so silnými mrazmi, ale aj s intenzívnym snežením. Snehové prehánky nás budú na dennom poriadku trápiť od štvrtka, pričom v rámci posledného januárového týždňa by sa mal k slovu dostať i dážď.

Pondelok (24.1.) bude pretrvávať prevažne jasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od -8 až do -10 stupňov Celzia, kvôli nízkym ranným teplotám je v platnosti aj výstraha prvého stupňa. V popoludňajšom čase s vyššou teplotou ako sú -2 stupne Celzia určite počítať netreba. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (25.1.) má byť prevažne jasný, s tým, že znovu má pofukovať i slabý premenlivý vietor. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže mínus desať stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, popoludní tak budú opäť najviac – 2 stupne Celzia. Keďže ráno bude znovu poriadne mrazivé, meteorológovia pre nízke ranné teploty vydali aj výstrahu prvého stupňa.

Streda (26.1.) bude zamračená, podvečer sa môžu vyskytnúť i slabšie dažďové prehánky. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo plus jedného stupňa. Denná teplota by nemala prekročiť hodnotu +3 stupne Celzia.

Štvrtok (27.1.) prinesie množstvo oblačnosti, v druhej polovici dňa treba počítať aj s intenzívnejším snežením. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň plus dva stupne Celzia.

Piatok (28.1.) zostane zamračený, vyskytnúť by sa mali znovu i snehové prehánky. Tie pritom nie sú vylúčené ani počas noci z piatka na sobotu. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných mínus dvoch až do popoludňajšej nuly.

Sobota (29.1.) sa bude niesť v znamení polooblačnej oblohy, avšak s výnimkou rána, kedy očakávame zamračenú oblohu. V priebehu rána zároveň môže pretrvávať i slabšie sneženie. Popoludní s vyššou teplotou ako je +1 stupeň Celzia určite počítať netreba.

Nedeľa (30.1.) má byť zamračená, pričom aj v rámci tohto dňa treba počítať so snežením. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže hodnotu mínus päť stupňov a popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac plus jeden stupeň Celzia.