Po dlhšom období zimy k nám nedávno opäť zavítalo letné počasie. Príjemné teploty a slnečné lúče si navyše budeme môcť vychutnávať aj počas celého nadchádzajúceho týždňa. V rámci jedného najbližšieho dňa však už treba počítať i s prízemným mrazom.

Pondelok (6.9.) bude vo Zvolene prevažne jasno. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo osem stupňov. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu dvadsaťjeden stupňov Celzia.

Utorok (7.9.) má znovu pretrvávať jasná obloha, prípadne nás bude sprevádzať len malá oblačnosť. Ráno by nám teplomer mal ukázať 7 stupňov, pričom v skorých ranných hodinách nie sú vylúčené ani prízemné mrazy. Meteorológovia kvôli ním vydali i výstrahu prvého stupňa, ktorá platí do siedmej hodiny. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne stúpne. Počas tohto dňa bude najviac 23 stupňov.

Streda (8.9.) má byť polooblačná. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 11 až do popoludňajších 22 stupňov Celzia.

Štvrtok (9.9.) prinesie najprv jasnú oblohu, v čase okolo obeda má byť polooblačno, pričom od poobedňajších hodín už treba počítať s veľkou oblačnosťou. V rámci tohto dňa by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 23 stupňov Celzia.

Piatok (10.9.) sa bude niesť v znamení slnečnej a jasnej oblohy. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo trinásť stupňov a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 25 stupňov.

Sobota (11.9.) zostane slnečná, avšak s výnimkou rána, kedy očakávame polooblačnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 24 stupňov Celzia.

Nedeľa (12.9.) neprinesie žiadnu výraznú zmenu, opäť by mala pretrvávať jasná obloha. V ranných hodinách nám teplomer ukáže dvanásť stupňov a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 26 stupňov.