Predpovede meteorológov sa naplnili. Na prelome marca a apríla predsa len došlo ku citeľnému ochladeniu, pričom úplne najteplejšie nebude ani počas nadchádzajúceho týždňa. Denné teploty vzduchu sa však aspoň v rámci niektorých dní vyšplhajú nad hranicu 10 °C.

Pondelok (4.4.) má pretrvávať spočiatku jasná obloha, v druhej polovici dňa očakávame polooblačnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí mínus tri až mínus päť stupňov, pričom pre poobedie meteorológovia avizujú 8 stupňov Celzia. Pre nízke ranné teploty SHMÚ zároveň vydal aj výstrahu prvého stupňa.

Utorok (5.4.) nás bude sprevádzať zamračená obloha, v dopoludňajších hodinách treba počítať i s dažďom. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže jeden stupeň Celzia nad nulou. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na 6 stupňov.

Streda (6.4.) zostane oblačná, v čase okolo obeda nás potrápia i slabšie dažďové zrážky. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo +6 stupňov Celzia. V priebehu dňa sa oteplí najviac na 12 stupňov.

Štvrtok (7.4.) prinesie podobne ako streda a utorok množstvo oblačnosti, pričom naše územie opäť zasiahne aj dážď. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň 13 stupňov Celzia.

Piatok (8.4.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy. K slovu sa znova dostanú i dažďové prehánky, ktoré by navyše mali pretrvávať aj počas noci z piatka na sobotu. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 9 až do popoludňajších 15 stupňov Celzia.

Sobota (9.4.) neprinesie žiadnu výraznú zmenu. Aj s týmto dňom sa má spájať veľká oblačnosť a dážď. V popoludňajšom čase s vyššou teplotou ako je štrnásť stupňov určite počítať netreba.

Nedeľa (10.4.) bude spočiatku zamračená, v čase okolo obeda má pretrvávať zmenšená oblačnosť, pričom poobede a podvečer si budeme môcť vychutnávať slnečnú oblohu. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže plus tri stupne s tým, že popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac deväť stupňov Celzia.