Obyvatelia viacerých slovenských miest, vrátane Zvolena, zažili po niekoľkých rokoch vytúžené biele Vianoce. Pravé zimné počasie však už dlho nepotrvá. Prvé náznaky oteplenia pocítime v stredu, pričom následne majú pretrvávať až mimoriadne vysoké teploty vzduchu.

Pondelok (27.12.) bude pretrvávať prevažne zamračená obloha, pričom by mal pofukovať i slabý premenlivý vietor. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo mínus šesť stupňov. V popoludňajšom čase s teplotou vyššou ako je -1 stupeň Celzia určite počítať netreba. Slovenský hydrometeorologický ústav zároveň pre nízke ranné teploty vzduchu  vydal aj výstrahu prvého stupňa.

Utorok (28.12.) má byť spočiatku jasný, v druhej polovici dňa treba počítať so zamračenou oblohou. Meteorológovia znovu predpovedajú i slabý vietor. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže mínus osem stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom klesne, a to na -3 stupne Celzia.

Streda (29.12.) prinesie veľkú oblačnosť a zároveň i množstvo dažďových zrážok. Vylúčené pritom nie je ani slabšie sneženie. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni jeden stupeň pod nulou. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu +2 stupne Celzia.

Štvrtok (30.12.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy, avšak s výnimkou obedňajšieho času, kedy očakávame takmer jasnú oblohu. Počítať treba opäť aj s dažďom.  Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň plus štyri stupne Celzia.

Piatok (31.12.) zostane oblačný, pričom sa znovu vyskytnú i dažďové prehánky. Dážď by sa však v rámci silvestrovského dňa mal spájať výlučne s podvečerom. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných +1 až do popoludňajších plus siedmich stupňov Celzia.

Sobota (1.1.) má byť zamračená. Najvyššia denná teplota vzduchu bude podľa aktuálnych predpovedí atakovať hranicu + 10 stupňov Celzia.

Nedeľa (2.1.) bude polooblačná. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže hodnotu plus jeden stupeň, pričom v priebehu dňa s vyššou teplotou ako je +7 stupňov Celzia určite počítať netreba.