ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 22.7.2018

Počasie vo Zvolene: Čaká nás typicky letný týždeň, letné prehánky či búrky by nás nemali prekvapiť

Predchádzajúci týždeň priniesol premenlivé počasie a aj zrážky. Nasledujúci týždeň má byť typicky letný s vyššími teplotami a občas v popoludňajších hodinách hroziacimi letnými prehánkami či búrkami.

Pondelok (23.7.) bude ráno a dopoludnia prevažne oblačný, neskôr však už prevažne jasný, pričom popoludní sa ešte miestami aj v našom regióne môže prejaviť letná prehánka. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 18 do popoludňajších 28 stupňov Celzia.

Utorok (24.7.) prinesie zrána polooblačnú oblohu, neskôr už bude jasno a s teplotami opäť až k úrovni 28 stupňov Celzia v tieni.

Streda (25.7.) bude naďalej teplá a prevažne slnečná, s teplotami vzduchu od ranných 18 do popoludňajších 29 stupňov Celzia.

Štvrtok (26.7.) má priniesť naďalej prevažne jasnú oblohu, na ktorej sa ale počas dňa môže zoskupiť oblačnosť a popoludní musíme počítať aj v našom regióne s lokálnymi letnými búrkami či prehánkou. Teplota vzduchu vystúpi ku hranici 26 stupňov Celzia.

Piatok (27.7.) prinesie do Zvolena znovu prevažne jasné a teplé počasie. V popoludňajších hodinách je však opäť predpoklad, že sa môže vyskytnúť prehánka alebo búrka. To všetko pri teplotách od ranných 20 do popoludňajších 28 stupňov Celzia.

Sobota (28.7.) má byť zamračená a s hrozbou prehánok či búrok počas celého dňa. Teploty vzduchu zostanú ešte vysoké, a to na úrovni do 30 stupňov Celzia.

Nedeľa (29.7.) bude s ohľadom na pretrvávajúce zamračené počasie už o niečo málo chladnejšia, nie však výrazne. Teplota vzduchu síce ani v noci výraznejšie neklesne pod 20 stupňov Celzia, neskôr sa však vzduch prehreje nanajvýš na úroveň 26 stupňov Celzia. Z prevažne zamračenej oblohy sa opäť miestami počas celého dňa môžu vyskytnúť prehánky a búrky.

Prehľad: Kúpaliská vo Zvolene a okolí lákajú do svojich areálov