Teploty pôjdu nahor. Počas prvého júnového víkendu bude dokonca vo Zvolene až mimoriadne horúco. Ani na prelome mesiacov nás pritom neminú dažďové prehánky, vyskytnúť sa majú aj búrky.

Pondelok (30.5.) má byť spočiatku slnečný a s jasnou oblohou, v druhej polovici dňa očakávame polooblačnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí sedem až deväť stupňov. Počas dňa sa ortuť teplomera vyšplhá na 20 stupňov.

Utorok (31.5.) prinesie opäť najskôr jasnú oblohu, pričom od obeda by nás mala sprevádzať zamračená obloha. K večeru dokonca nie sú vylúčené ani prehánky. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže deväť stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na 23 stupňov.

Streda (1.6.) bude zamračená, v ranných hodinách by nás mali potrápiť i dažďové zrážky. Ráno sa má teplota pohybovať na úrovni okolo pätnásť stupňov Celzia. Počas dňa sa oteplí na 22 stupňov.

Štvrtok (2.6.) zostane zamračený, avšak, s tým že v čase okolo obeda má pretrvávať zmenšená oblačnosť. Meteorológovia opäť avizujú i dážď, k slovu sa podľa nich môžu dostať aj búrky. Popoludní s vyššou teplotou ako je 26 stupňov Celzia určite počítať netreba.

Piatok (3.6.) nás bude sprevádzať takmer jasná obloha, no s výnimkou večera. Z modulov SHMÚ predbežne vyplýva, že by vo večerných hodinách mala prevládať skôr zamračená obloha. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 16 až do popoludňajších 25 stupňov Celzia.

Sobota (4.6.) má byť zrána takmer jasná, v čase okolo obeda bude polooblačno, pričom následne má pretrvávať už len zamračená obloha. V druhej polovici dňa nie sú vylúčené ani dažďové zrážky či búrky. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň 30 stupňov Celzia.

Nedeľa (5.6.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy. Prinesie so sebou i početné množstvo zrážok. Dážď by nás zároveň mal trápiť aj počas noci z nedele na pondelok. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže 19 stupňov s tým, že popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 28 stupňov Celzia.