Martin na bielom koni. Jedna z najznámejších pranostík sa vo Zvolene ani tento rok nenaplnila. Snehové vločky navyše v našom meste z oblohy nepadnú ani v nadchádzajúcom týždni. S príchodom utorka dokonca dôjde k výraznejšiemu otepleniu, aj keď len krátkodobému.

Pondelok (13.11.) bude pretrvávať prevažne zamračená obloha, k večeru treba počítať i s dažďom. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí +1 až -1 stupeň Celzia a denná teplota dosiahne úroveň 6 stupňov. Fúkať by mal len slabý premenlivý vietor.

Utorok (14.11.) nás má opäť sprevádzať prevažne oblačná obloha. Znova nás zároveň neminú ani dažďové zrážky, očakávať ich možno najmä v dopoludňajšom čase. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú 4 stupne. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom výrazne stúpne, a to najviac na 13 stupňov Celzia.

Streda (15.11.) má byť spočiatku zamračená a daždivá, v druhej polovici dňa polooblačná. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo päť stupňov. V poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže 9 stupňov Celzia.

Štvrtok (16.11.) prinesie množstvo oblačnosti, pričom v čase okolo obeda sa môžu vyskytnúť i slabšie dažďové prehánky. Denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 7 stupňov Celzia.

Piatok (17.11.) zostane zamračený. K slovu sa opäť dostane aj dážď, trápiť nás bude predovšetkým ráno a doobeda. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných štyroch až do popoludňajších ôsmich stupňov.

Sobota (18.11.) má byť podľa meteorológov ďalším dňom so zamračenou oblohou, pričom pršať by počas neho nemalo. Denná teplota vzduchu vystúpi na 6 stupňov Celzia.

Nedeľa (19.11.) by mala priniesť polooblačnú oblohu. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže tri stupne. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať maximálne sedem stupňov.