ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 2.8.2020

Počasie vo Zvolene: Čaká nás ochladenie a dážď, no neskôr opäť horúce letné dni

Tropické teploty sa na isté obdobie znova stanú minulosťou, hneď v úvode týždňa totiž naše územie zasiahne studený front. Už od štvrtka však má opäť pretrvávať zväčša slnečná obloha a teploty, ktoré budú atakovať hranicu 30 stupňov Celzia.

Pondelok (3.8.) bude vo Zvolene prevažne zamračená obloha. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo 16 stupňov Celzia a cez deň sa vzduch ohreje na 24 stupňov.

Utorok (4.8.) má znova pretrvávať množstvo oblačnosti a dopoludnia aj prehánky či búrky. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 17 až 19 stupňov. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na 22 stupňov. Počas celého dňa bude fúkať slabý premenlivý vietor.

Streda (5.8.) zostane oblačná a počítať treba opäť i s dažďovými zrážkami. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 18 až do popoludňajších 25 stupňov Celzia.

Štvrtok (6.8.) prinesie polooblačnú oblohu s výnimkou času okolo obeda, kedy má pretrvávať zväčšená oblačnosť, z ktorej môže navyše aj spŕchnuť. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá na 29 stupňov Celzia.

Piatok (7.8.) bude opäť v znamení polooblačnej oblohy, no tentokrát už bez dažďa. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo 21 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 31 stupňov.

Sobota (8.8.) má byť slnečná a jasná, prípadne len s malou oblačnosťou. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 29 stupňov Celzia.

Nedeľa (9.8.) prinesie takmer jasnú oblohu. Teplota vzduchu ráno má byť na úrovni okolo 21 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 27 stupňov.