ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 3.11.2019

Počasie vo Zvolene: Čaká nás daždivý a oblačný týždeň, teploty zostanú nad nulou

Najbližšie dni očakávame ustálené počasie. Sprevádzať nás má množstvo oblačnosti, ku ktorej sa pridajú aj výdatné dažďové prehánky. Dobrou správou však zostáva, že nás zatiaľ obídu prízemné mrazy, nakoľko teploty by v noci klesnúť pod hranicu nuly nemali.

Pondelok (4.11.) nás bude vo Zvolene sprevádzať spočiatku zamračená obloha, k večeru bude už prevažne malá oblačnosť a dopoludnia aj dážď. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných dvanásť do popoludňajších 14 stupňov.

Utorok (5.11.) má byť oblačný a popoludní treba počítať i s dažďovými zrážkami. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na 11 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 4 do 6 stupňov Celzia.

Streda (6.11.) bude znovu zamračená a opäť aj s dažďom. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 8 až do popoludňajších 11 stupňov Celzia.

Štvrtok (7.11.) zostane aj naďalej v znamení zamračenej oblohy. Počas celého dňa treba počítať znovu aj s dažďovými prehánkami, ktoré na našom území pretrvajú i počas noci zo štvrtka na piatok. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 9 stupňov.

Piatok (8.11.) prinesie polooblačnú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude okolo osem stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať na úrovni dvanásť stupňov Celzia.

Sobota (9.11.) má byť znovu s množstvom oblačnosti, ku ktorej sa opätovne pripoja aj dažďové prehánky. Tie nás majú sprevádzať prevažne počas ranných a doobedňajších hodín. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 9 stupňov.

Nedeľa (10.11.) bude polooblačná, so zväčšenou oblačnosťou treba počítať hlavne ráno. Teploty vzduchu očakávame od ranných plus dvoch až do popoludňajších 8 stupňov Celzia.