ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 7.6.2020

Počasie vo Zvolene: Búrková sezóna začína, meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa

Aj keď si na tropické dni ešte chvíľu počkáme, už najbližší týždeň očakávame aspoň príjemné letné teploty. Radosť z nich nám však pokazia intenzívne lejaky a búrky, ktorých si v nadchádzajúcom období „užijeme“ viac než dosť.

Pondelok (8.6.) nás bude vo Zvolene sprevádzať zamračená obloha. Počas celého dňa treba navyše počítať aj s intenzívnymi lejakmi či búrkami, kvôli ktorým platí i výstraha prvého stupňa. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo 15 stupňov Celzia a cez deň sa vzduch ohreje na 23 stupňov.

Utorok (9.6.) má pretrvávať prevažne malá oblačnosť a fúkať bude slabý premenlivý vietor. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 13 až 15 stupňov. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 25 stupňov.

Streda (10.6.) prinesie mnoho oblačnosti, pričom cez deň majú pretrvávať i dažďové prehánky a meteorológovia nevylučujú ani búrky. Dážď by nás mal zároveň sprevádzať aj počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 17 až do popoludňajších 21 stupňov.

Štvrtok (11.6.) zostane v znamení zamračenej oblohy a prinesie opäť raz aj množstvo zrážok. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá najviac na 20 stupňov Celzia.

Piatok (12.6.) má priniesť ráno slnečnú oblohu, avšak už doobeda bude oblačnosť pribúdať, a preto nás má po zvyšok dňa zas a znova sprevádzať oblačná obloha. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo 17 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 25 stupňov.

Sobota (13.6.) má byť oblačná a daždivá, pričom prehánky sa majú vyskytovať najmä v druhej polovici dňa. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 25 stupňov Celzia.

Nedeľa (14.6.) bude polooblačná. S dažďom treba počítať opäť najmä v poobedňajších či podvečerných hodinách a ojedinele sa môžu prehánky vyskytnúť aj počas noci z nedele na pondelok. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo 21 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 26 stupňov.