ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 16.12.2018

Počasie vo Zvolene: Bude premenlivo s teplotami okolo nuly, snežiť má hlavne v závere týždňa

Počas najbližších dní nás čaká zväčša premenlivé počasie s nočnými mrazmi a dennými teplotami okolo nuly. Pred blížiacimi sa vianočnými sviatkami nás poteší aj menšia snehová nádielka, avšak počas štvrtej adventnej nedele očakávame už dážď, takže Štedrý deň môže byť tentokrát opäť bez snehu.

Pondelok (17.12.) bude vo Zvolene spočiatku s malou oblačnosťou. Oblačnosť však má postupne pribúdať, a tak najmä v druhej polovici dňa nás čaká zamračená obloha. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných -8 do popoludňajšieho mínus jedného stupňa. Počas celého dňa nás bude sprevádzať slabý premenlivý vietor.

Utorok (18.12.) má byť spočiatku prevažne veľká, večer už zmenšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na najviac na plus jeden stupeň. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od -5 až do -7 stupňov Celzia. Cez deň bude fúkať slabý premenlivý vietor.

Streda (19.12.) bude v znamení takmer jasnej oblohy. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných mínus sedem až do popoludňajších dvoch stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (20.12.) prinesie mnoho oblačnosti, z rána sa môže vyskytnúť aj slabšie sneženie. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať okolo nuly.

Piatok (21.12.) má priniesť oblačnú až zamračenú oblohu a tiež aj sneženie. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni okolo -3 stupne a najvyššia denná teplota vystúpi na +2 dva stupne.

Sobota (22.12.) má byť oblačná a počas celého dňa nás budú sprevádzať i snehové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať približne na úrovni okolo +1 stupňa.

Nedeľa (23.12.) bude zamračená a s dažďom. Teploty vzduchu budú od ranných -1 až do popoludňajších troch stupňov Celzia nad nulou.