ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 3.3.2019

Počasie vo Zvolene: Bude premenlivo, s dažďom a teplotami nad desať stupňov Celzia

Nasledujúci týždeň nás bude sprevádzať premenlivé počasie. V niektorých dňoch by sme mali počítať i s dažďovými prehánkami a opäť môžeme čakať aj príjemné denné teploty vzduchu vzduchu. Tie sa budú pohybovať v rozmedzí desať až pätnásť stupňov Celzia.

Pondelok (4.3.) bude vo Zvolene spočiatku prevažne jasno, ráno a večer so zväčšenou oblačnosťou. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných -1 do popoludňajších plus štrnásť stupňov. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (5.3.) má byť spočiatku prevažne veľká, cez deň prechodne zmenšená oblačnosť a zrána i dážď. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na +9 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od +2 do +4 stupne Celzia.

Streda (6.3.) prinesie mnoho oblačnosti. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -1 až do popoludňajších 11 stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (7.3.) bude zrána v znamení oblačnej oblohy. Tá sa však má postupne rozpadať, a tak až do večera očakávame jasnú oblohu. Večer a v noci bude oblačnosť opäť stúpať a nie sú vylúčené ani dažďové prehánky. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať okolo +13 stupňov.

Piatok (8.3.) má priniesť zamračenú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne +6 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo +14 stupňov. K večeru nie je vylúčený ani slabý dážď, ktorý by mal pretrvávať i počas noci z piatka na sobotu.

Sobota (9.3.) má byť slnečná a jasná, avšak zrána ešte očakávame zväčšenú oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo dvanásť stupňov Celzia.

Nedeľa (10.3.) bude v znamení zamračenej oblohy a s veľkým množstvom dažďových zrážok. Teploty vzduchu budú od ranných +5 až do popoludňajších +10 stupňov Celzia.