Uplynulý týždeň nás potrápili snehové prehánky a dočkali sme sa aj miernejšieho oteplenia, ktoré však nepotrvá dlho. Už v úvode týždňa nás totiž čakajú mrazivé nočné i ranné teploty vzduchu, pred ktorými varuje aj Slovenský hydrometeorologický ústav. V niektorých dňoch musíme opäť počítať aj so snežením.

Pondelok (21.1.) bude vo Zvolene prevažne jasno. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných -9 do popoludňajšieho mínus jedného stupňa. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal kvôli ranným nízkym teplotám i výstrahu prvého stupňa. Cez deň má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (22.1.) má byť znovu prevažne jasno a so slabým premenlivým vetrom. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to najviac na -3 stupne Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od -8 až do -10 stupňov a aj pre tento deň platí výstraha prvého stupňa pre nízke ranné teploty.

Streda (23.1.) bude v znamení polooblačnej oblohy. K večeru sa má vyskytnúť i slabšie sneženie, ktoré by malo pretrvávať aj počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných mínus desať až do popoludňajších troch stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (24.1.) prinesie mnoho oblačnosti a ráno by ešte mali doznievať snehové prehánky z predchádzajúcej noci. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať okolo plus šesť stupňov.

Piatok (25.1.) má priniesť oblačnú až zamračenú oblohu. Ráno a doobeda očakávame aj sneženie. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni okolo -3 stupne a najvyššia denná teplota sa bude pohybovať okolo +1 stupeň Celzia.

Sobota (26.1.) má byť polooblačná a večer prinesie aj sneženie, ktoré bude pretrvávať i počas noci zo soboty na nedeľu. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne na úrovni okolo mínus dva stupne Celzia.

Nedeľa (27.1.) bude zamračená a opäť aj so snehovými prehánkami. Teploty vzduchu budú od ranných -3 až do popoludňajšieho mínus jedného stupňa Celzia.