ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 5.2.2018

Počasie vo Zvolene: Bude premenlivo, denné teploty vzduchu prevažne nad nulou

Najbližšie februárové dni prinesú zväčša premenlivé počasie. Ranné teploty vzduchu síce budú mrazivé, avšak cez deň by už mali prevládať teploty nad nulou. 

Pondelok (5.2.) bude prevažne jasno. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -4 až do -6 stupňov Celzia. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí +1 až +3 stupne Celzia. Počas celého dňa má pretrvávať slabý premenlivý vietor.

Utorok (6.2.) má priniesť polooblačnú až oblačnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na -1 až +1 stupeň Celzia. Ranná teplota vzduchu má byť od -6 až do -8 stupňov Celzia.

Streda (7.2.) prinesie mnoho oblačnosti a počas večera očakávame aj prehánky v podobe dažďa so snehom, ktoré by mali pretrvávať i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -4 až do popoludňajších plus troch stupňov Celzia.

Štvrtok (8.2.) bude znovu zamračený a s rannou teplotou okolo nuly. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do plus štyri stupne Celzia. Počas celého dňa treba počítať aj s dažďovými prehánkami.

Piatok (9.2.) má byť zatiahnutý a cez deň aj so slabším snežením. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo jedného stupňa Celzia pod nulou. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do plus tri stupne Celzia.

Sobota (10.2.) bude polooblačná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných mínus dvoch až do popoludňajších plus troch stupňov Celzia.

Nedeľa (11.2.) prinesie takmer jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu má byť okolo mínus osem stupňov Celzia a denná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo nuly.