ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 4.11.2018

Počasie vo Zvolene: Bude premenlivo a opäť aj s vysokými teplotami vzduchu

V úvode týždňa sa denné teploty vzduchu budú znovu pohybovať na úrovni okolo dvadsať stupňov Celzia. Mierne ochladenie nastane už od stredy, avšak stále pôjde o nadpriemerné teploty vzduchu počas tohto obdobia.

Pondelok (5.11.) bude vo Zvolene spočiatku polooblačno, postupne sa však oblačnosť má rozpadať, a tak už k večeru bude prevládať prevažne jasná obloha. V ranných hodinách treba počítať aj so zvýšeným výskytom hmiel, kvôli ktorým Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 6 do popoludňajších 20 stupňov Celzia. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (6.11.) má byť prevažne jasno a cez deň bude fúkať opäť slabý premenlivý vietor. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na 19 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 5 až do 7 stupňov.

Streda (7.11.) prinesie znovu jasnú oblohu. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 6 až do popoludňajších 15 stupňov.

Štvrtok (8.11.) bude v znamení polooblačnej oblohy. Teplota vzduchu cez deň sa dostane až ku hranici 17 stupňov.

Piatok (9.11.) má priniesť mnoho oblačnosti. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo päť stupňov a najvyššia denná teplota vystúpi na 14 stupňov Celzia.

Sobota (10.11.) má byť oblačná, pričom z rána nie sú vylúčené ani slabšie dažďové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať približne na úrovni okolo 13 stupňov.

Nedeľa (11.11.) bude z rána opäť zamračená, avšak postupne sa má oblačnosť rozpadať, a tak po zvyšok dňa očakávame jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú od ranných päť až do popoludňajších 15 stupňov.