ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 28.4.2019

Počasie vo Zvolene: Bude oblačno a s dažďom, ku koncu týždňa ďalšie ochladenie

Záver apríla síce prinesie mnoho oblačnosti, ale v skutku príjemné teploty pohybujúce sa na hranici okolo 20 stupňov Celzia. Oblačné dni budú pokračovať aj v úvode mája, avšak od piatka by sme mali počítať s citeľnejším ochladením. Prvý májový víkend sa má denná teplota vzduchu vyšplhať najviac na desať stupňov.

Pondelok (29.4.) bude vo Zvolene polooblačno až oblačno. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 7 do popoludňajších 18 stupňov Celzia. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (30.4.) má byť prevažne zamračená obloha. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom len mierne poklesne, a to na 17 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 8 do 10 stupňov.

Streda (1.5.) prinesie mnoho oblačnosti. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 11 až do popoludňajších  19 stupňov.

Štvrtok (2.5.) bude v znamení prevažne jasnej oblohy, pričom poobede a k večeru treba počítať so slabším dažďom. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 17 stupňov. 

Piatok (3.5.) má priniesť zamračenú oblohu a mnoho dažďových zrážok, ktoré by mali pretrvávať i počas noci z piatka na sobotu. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne 9 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 14 stupňov Celzia.

Sobota (4.5.) má byť polooblačná a s veľkým množstvom dažďových zrážok najmä v ranných a doobedňajších hodinách. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 10 stupňov Celzia.

Nedeľa (5.5.) bude v znamení oblačnej oblohy, poobede a večer by sme mali počítať aj s dažďom, ktorý má pretrvávať i počas noci z nedele na pondelok. Teploty vzduchu očakávame od ranných 5 až do popoludňajších 9 stupňov.