Hoci typicky jarné dni prevládajú už dlhšie, oficiálne sa meteorologická jar začne až teraz, prvého marca. Pred jej príchodom dokonca dôjde opäť k nárastu denných teplôt vzduchu a tým i k prekročeniu hranice 15 °C.  Dážď by nás, žiaľ, mal trápiť aj naďalej…

Pondelok (26.2.) bude pretrvávať zamračená, k večeru prevažne polooblačná obloha, pričom fúkať by mal len slabý premenlivý vietor. Zrána navyše treba počítať i s dažďom. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 4 až 6 stupňov nad nulou. Denná teplota dosiahne úroveň dvanásť stupňov Celzia.

Utorok (27.2.) nás má sprevádzať prevažne veľká, cez deň prechodne zmenšená oblačnosť. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú +4 stupne. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 14 stupňov Celzia.

Streda (28.2.) sa bude niesť v znamení polooblačnej oblohy, avšak s výnimkou podvečera a večera, kedy možno očakávať zamračenú oblohu. V závere dňa nás zároveň neminú ani dažďové prehánky. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo plus piatich stupňov. V poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže 15 stupňov Celzia.

Štvrtok (29.2.) prinesie množstvo oblačnosti, zrážky meteorológovia nepredpokladajú. Denná teplota vzduchu sa dostane na úroveň 17 stupňov Celzia.

Piatok (1.3.) zostane zamračený. Dažďové prehánky by nás mali trápiť výlučne v druhej polovici dňa, vrátane noci z piatka na sobotu. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných +5 až do 14 stupňov Celzia popoludní.

Sobota (2.3.) má byť spočiatku zamračená a daždivá, od obedňajších hodín polooblačná. Denná teplota vzduchu vystúpi na 12 stupňov Celzia.

Nedeľa (3.3.) by sa mala niesť v znamení polooblačnej oblohy, pričom v čase okolo obeda nie je vylúčený slabší dážď. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže +5 stupňov Celzia. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 15 stupňov.