Prichádza ochladenie. A hoci horúčavy s príchodom nového mesiaca ustúpia, nie na dlho. Opäť nás začnú trápiť už od prvej júlovej nedele. Dovtedy pri premenlivej oblačnosti možno očakávať denné teploty vzduchu na úrovni najmenej dvadsať stupňov Celzia.

Pondelok (1.7.) bude pretrvávať najskôr polooblačná, postupne až zamračená obloha, pričom k večeru pravdepodobne i spŕchne. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 18 až 20 stupňov Celzia. Denná teplota dosiahne úroveň dvadsaťpäť stupňov.

Utorok (2.7.) nás má sprevádzať prevažne veľká, ráno a večer zmenšená oblačnosť. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú 15 stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom klesne ešte výraznejšie, a to na 20 stupňov.

Streda (3.7.) sa síce bude niesť v znamení zamračenej oblohy, avšak s výnimkou večera, kedy možno očakávať polojasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať okolo šestnástich stupňov. V poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže 23 stupňov.

Štvrtok (4.7.) má byť spočiatku zamračený, v druhej polovici dňa polooblačný s možnými dažďovými prehánkami vo večerných hodinách Denná teplota vzduchu sa dostane na úroveň 21 stupňov Celzia.

Piatok (5.7.) prinesie polooblačnú oblohu. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 17 až do 22 stupňov Celzia popoludní.

Sobota (6.7.) zostane polooblačná, pričom zrána môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Zároveň nás v podvečernom čase zrejme neminie ani slabší dážď. Denná teplota vzduchu vystúpi na 25 stupňov Celzia.

Nedeľa (7.7.) prinesie množstvo oblačnosti a k slovu by sa mali dostať aj dažďové zrážky. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže 21 stupňov Celzia. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 28 stupňov.