Mimoriadne vysokým teplotám čoskoro odzvoní. Pred nami sú skutočne posledné dni neskorého babieho leta, pričom prvé náznaky ochladenia pocítime v stredu. K slovu sa zároveň počas stredy dostane i dážď a dažďové zrážky by sa následne mali spájať aj s nasledujúcimi novembrovými dňami.

Pondelok (31.10.) síce bude polooblačný, avšak k večeru možno očakávať prevažne jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 7 až 9 stupňov Celzia. V poobedňajších hodinách s viac ako 20 stupňami počítať určite netreba. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor s tým, že k slovu sa znova dostanú aj hmly. Kvôli hmlám zároveň meteorológovia vydali i výstrahu prvého stupňa.

Utorok (1.11.) má pretrvávať takmer jasná obloha, prípadne polooblačná obloha. Pre hmly znova platí i výstraha prvého stupňa. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú 8 stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude opäť najviac 20 stupňov Celzia. Žiadna zmena pritom nenastane ani v prípade vetra, aj v úvode nového mesiaca má pofukovať iba slabý premenlivý vietor.

Streda (2.11.) prinesie veľkú oblačnosť a zrána zrejme i dážď. Denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 18 stupňov, pričom ráno nám teplomer ukáže 9 stupňov Celzia.

Štvrtok (3.11.) sa bude spočiatku niesť v znamení slnečnej a jasnej oblohy. V druhej polovici dňa by nás mala sprevádzať zamračená obloha s tým, že vo večernom čase nie sú vylúčené dažďové zrážky.  Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň 15 stupňov.

Piatok (4.11.) má byť nielen oblačný, ale aj daždivý. Dážď by nás mal zároveň sprevádzať i počas noci z piatka na sobotu. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných deviatich až do popoludňajších 13 stupňov Celzia.

Sobota (5.11.) zostane zamračená. Dažďové prehánky majú pretrvávať už len počas ranných a doobedňajších hodín. Teplota vzduchu počas dňa vystúpi na 12 stupňov Celzia.

Nedeľa (6.11.) prinesie množstvo oblačnosti. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže 7 stupňov a popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 13 stupňov.