ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 22.10.2017

Počasie vo Zvolene: Babie leto vystrieda oblačné počasie s dažďom

Záver októbra prinesie typické jesenné počasie. Rána budú sprevádzať husté hmly a denné teploty vzduchu sa budú pohybovať už len v rozmedzí od 10 do 15 stupňov Celzia. 

Pondelok (23.10.) má byť prevažne zamračené a počas celého dňa budú pretrvávať aj intenzívne dažďové prehánky kvôli, ktorým Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu druhého stupňa. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 5 do 7 stupňov Celzia. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí 8 až 10 stupňov Celzia.

Utorok (24.10.) má priniesť prevažne jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na 10 až 12 stupňov. Ranná teplota vzduchu má byť od 6 do 8 stupňov Celzia.

Streda (25.10.) prinesie zamračenú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 2 až do popoludňajších 14 stupňov.

Štvrtok (26.10.) bude rovnako ako streda v znamení zamračenej oblohy s rannou teplotou okolo 6 stupňov Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 16 stupňov Celzia.

Piatok (27.10.) prinesie z rána takmer jasnú oblohu a rannú teplotu okolo 8 stupňov. Postupne má oblačnosť pribúdať, a tak v poobedňajších hodinách očakávame oblačnú až zamračenú oblohu. K večeru treba počítať aj s dažďovými prehánkami, ktoré by mali pretrvávať i počas noci z piatka na sobotu. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 15 stupňov.

Sobota (28.10.) má byť polooblačná. V čase okolo obeda nie sú vylúčené ani slabšie dažďové prehánky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 7 až do popoludňajších 12 stupňov.

Nedeľa (29.10.) bude v znamení zamračenej oblohy a s dažďom. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 7 až do popoludňajších 11 stupňov Celzia.