ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 20.10.2019

Počasie vo Zvolene: Babie leto sa natiahne, užijeme si aj viac slnečných lúčov

Napriek tomu, že sa schyľuje ku koncu októbra, si budeme môcť vychutnať ešte aj nasledujúci týždeň príjemné teploty okolo dvadsiatky. Zdá sa akoby babie leto od nás nechcelo odísť a podľa dlhodobých predpovedí by nadpriemerne teplo malo byť až do sviatku všetkých svätých.

Pondelok (21.10.) nás bude vo Zvolene sprevádzať prevažne jasná obloha. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných osem do popoludňajších 22 stupňov. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (22.10.) má byť opäť jasno, prípadne len s malou oblačnosťou. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na 21 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 8 do 10 stupňov Celzia. Cez deň nás bude znovu sprevádzať slabý premenlivý vietor.

Streda (23.10.) bude slnečná, avšak v ranných hodinách treba počítať so zväčšenou oblačnosťou. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 10 až do popoludňajších 22 stupňov Celzia.

Štvrtok (24.10.) zostane v znamení jasnej a slnečnej oblohy. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 20 stupňov.

Piatok (25.10.) prinesie takmer jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne deväť stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať opäť okolo dvadsať stupňov Celzia.

Sobota (26.10.) má byť znovu bez oblačnosti a s množstvom slnečných lúčov. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 21 stupňov.

Nedeľa (27.10.) bude zamračená. Teploty vzduchu očakávame od ranných 8 až do popoludňajších 21 stupňov.