ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 13.10.2019

Počasie vo Zvolene: Babie leto pokračuje, ochladenie príde až cez víkend

Uplynulý víkend k nám zavítalo vytúžené babie leto a príjemné teploty pretrvajú aj počas nasledujúceho týždňa. Mierne ochladenie príde v predposledný októbrový víkend, kedy pribudne aj mnoho oblačnosti a vylúčené nie sú ani dažďové prehánky.

Pondelok (14.10.) nás bude vo Zvolene sprevádzať polooblačná až zamračená obloha. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných sedem do popoludňajších 20 stupňov. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (15.10.) má byť spočiatku polooblačno, k večeru prevažne jasno. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 23 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 8 do 10 stupňov Celzia.

Streda (16.10.) bude slnečná a jasná, pričom podvečer treba počítať so zväčšenou oblačnosťou. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 11 až do popoludňajších 21 stupňov Celzia.

Štvrtok (17.10.) zostane v znamení jasnej oblohy, avšak v ranných hodinách môžu pretrvávať dažďové zrážky. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 18 stupňov.

Piatok (18.10.) prinesie takmer jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne sedem stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 19 stupňov Celzia.

Sobota (19.10.) má byť z rána jasná, avšak už doobeda bude oblačnosť pribúdať, a tak nás po zvyšok dňa čaká zamračená obloha. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 17 stupňov Celzia.

Nedeľa (20.10.) bude opäť zamračená. Podvečer očakávame aj dážď, ktorý by mal pretrvávať i počas noci z nedele na pondelok. Teploty vzduchu očakávame od ranných 12 až do popoludňajších 16 stupňov.