ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 21.10.2018

Počasie vo Zvolene: Babie leto definitívne končí, ochladí sa ešte výraznejšie

Uplynulý víkend naznačil, že sa s babím letom budeme musieť rozlúčiť. Najbližšie dni však majú priniesť ešte výraznejšie ochladenie. Denné teploty vzduchu by sa mali v priemere pohybovať len okolo desať stupňov Celzia a k nízkym teplotám sa v niektorých dňoch pridajú aj dažďové prehánky.

Pondelok (22.10.) bude vo Zvolene spočiatku jasno, postupne však očakávame zamračenú oblohu. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 3 do popoludňajších 17 stupňov.

Utorok (23.10.) má byť opäť spočiatku jasno, postupne až zamračené a k večeru treba rátať aj s dažďom. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na 12 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 5 až do 7 stupňov.

Streda (24.10.) prinesie ráno mnoho oblačnosti a počas celého dňa musíme počítať i s dažďovými prehánkami. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 5 až do popoludňajších 8 stupňov.

Štvrtok (25.10.) bude polooblačno. Teplota vzduchu cez deň by nemala prekročiť hranicu 10 stupňov Celzia.

Piatok (26.10.) má priniesť zamračenú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo nuly a najvyššia denná teplota vystúpi na 11 stupňov Celzia.

Sobota (27.10.) má byť polooblačná. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať približne na úrovni okolo 13 stupňov Celzia. Najmä podvečer by sme mali počítať aj s menšími dažďovými prehánkami, ktoré budú pretrvávať i počas noci zo soboty na nedeľu.

Nedeľa (28.10.) bude zamračená a opäť aj s dažďom. Teploty vzduchu budú od ranných 8 až do popoludňajších 10 stupňov.