ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 16.10.2017

Počasie vo Zvolene: Babie leto bude pokračovať, jesenné počasie sa vráti až cez víkend

Uplynulý víkend sa niesol v znamení babieho leta a podobné počasie má prevládať aj počas nasledujúceho týždňa. Ďalší víkend však prinesie ochladenie, ktoré by sa naplno malo prejaviť najmä počas nedele, kedy sa denná teplota vzduchu má pohybovať na úrovni len okolo desať stupňov Celzia.

Pondelok (16.10.) má byť spočiatku polooblačno, k večeru prevažne jasno. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 7 do 9 stupňov Celzia. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí 20 až 22 stupňov Celzia. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (17.10.) má priniesť prevažne jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na 18 až 20 stupňov. Ranná teplota vzduchu má byť od 6 do 8 stupňov Celzia. Počas dňa má znovu fúkať slabý premenlivý vietor.

Streda (18.10.) prinesie zamračenú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 9 až do popoludňajších 21 stupňov.

Štvrtok (19.10.) bude v znamení polooblačnej oblohy s rannou teplotou okolo 11 stupňov Celzia. V ranných hodinách meteorológovia predpokladajú aj slabšie dažďové prehánky. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 22 stupňov.

Piatok (20.10.) prinesie z rána takmer jasnú oblohu a rannú teplotu okolo 8 stupňov Celzia. Postupne má oblačnosť pribúdať, a tak v poobedňajších hodinách očakávame oblačnú až zamračenú oblohu. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 19 stupňov Celzia.

Sobota (21.10.) má byť polooblačná. V podvečerných hodinách nie sú vylúčené ani dažďové prehánky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 8 až do popoludňajších 18 stupňov Celzia.

Nedeľa (22.10.) bude v znamení zamračenej oblohy a s dažďom. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 7 až do popoludňajších 10 stupňov Celzia.