ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 26.7.2020

Počasie vo Zvolene: Aj v závere júla nás potrápia prehánky a cez víkend i ochladenie

Tropické dni nenastanú ani v poslednom júlovom týždni, s príchodom víkendu majú denné teploty vzduchu dokonca o niečo klesnúť. Dobrou správou však zostáva, že cez víkend by naše územie nemali zasiahnuť prehánky a búrky, ktoré sa majú vyskytnúť cez týždeň.

Pondelok (27.7.) bude vo Zvolene sprevádzať jasná obloha alebo len malá oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo 15 stupňov Celzia a cez deň sa vzduch ohreje na 26 stupňov.

Utorok (28.7.) má znova pretrvávať jasná obloha, prípadne len malá oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 15 až 17 stupňov. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom o niečo stúpne, a to najviac na 28 stupňov.

Streda (29.7.) bude oblačná, ráno a večer treba navyše počítať i s prehánkami či búrkami. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 19 až do popoludňajších 27 stupňov Celzia.

Štvrtok (30.7.) štvrtok prinesie jasnú oblohu s výnimkou času okolo obeda, kedy môže aj spŕchnuť. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá opäť na 27 stupňov Celzia.

Piatok (31.7.) zostane v znamení slnečnej a jasnej oblohy, avšak najmä v prvej polovici dňa môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo 17 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 25 stupňov.

Sobota (1.8.) má byť slnečná a jasná. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 23 stupňov Celzia.

Nedeľa (2.8.) prinesie počas dňa jasnú oblohu, no najmä podvečer by mala pretrvávať veľká oblačnosť. Teplota vzduchu ráno má byť na úrovni okolo 17 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 21 stupňov.