ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 22.4.2018

Počasie vo Zvolene: Aj v úvode týždňa mimoriadne teplo, neskôr sa ochladí

Začiatkom posledného aprílového týždňa nás bude opäť sprevádzať mimoriadne teplé počasie. Zatiaľ čo v pondelok sa denná teplota vzduchu bude šplhať až k tropickým hodnotám, už koncom týždňa nie je vylúčené, že teplota počas dňa nepresiahne ani hodnotu dvadsať stupňov Celzia.

Pondelok (23.4.) bude prevažne jasný alebo len s malou oblačnosťou. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 11 až do 13 stupňov. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí 26 až 28 stupňov Celzia. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (24.4.) má priniesť prevažne polooblačnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a teda bude v rozmedzí 22 až 24 stupňov. Ranná teplota vzduchu má byť od 13 až do 15 stupňov Celzia.

Streda (25.4.) prinesie takmer jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 12 až do popoludňajších dvadsaťtri stupňov Celzia.

Štvrtok (26.4.) bude znovu v znamení takmer jasnej oblohy a s rannou teplotou okolo 14 stupňov. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 22 stupňov Celzia.

Piatok (27.4.) má priniesť polooblačnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo jedenásť stupňov a teplota vzduchu cez deň bude približne 20 stupňov.

Sobota (28.4.) má byť zamračená. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 11 až do popoludňajších dvadsať stupňov Celzia.

Nedeľa (29.4.) bude znovu zamračená a počas celého dňa by nás mali sprevádzať aj intenzívne dažďové prehánky. Ranná teplota vzduchu má byť okolo štrnásť stupňov a najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu osemnásť stupňov.