ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 10.11.2019

Počasie vo Zvolene: Aj naďalej zostane sychravo, vyčasí sa až s príchodom víkendu

Druhý novembrový týždeň prinesie mnoho oblačnosti a opäť aj výdatné dažde. Hoci si cez týždeň slnečné lúče nebudeme môcť vychutnať, ich príchod meteorológovia predpokladajú cez víkend, kedy si Slovensko pripomenie 30. výročie Nežnej revolúcie.

Pondelok (11.11.) nás bude vo Zvolene sprevádzať jasná obloha, prípadne len malá oblačnosť. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných dvoch do popoludňajších 9 stupňov. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (12.11.) má byť oblačný a k večeru treba počítať i s dažďovými zrážkami. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na 11 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo nuly.

Streda (13.11.) bude znovu zamračená a opäť aj s dažďom, ktorý má pretrvávať i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 7 až do popoludňajších 14 stupňov Celzia.

Štvrtok (14.11.) zostane naďalej v znamení zamračenej oblohy. Neoddýchneme si ani od dažďa, s ktorým treba počítať v rámci celého dňa. Najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi maximálne na 12 stupňov.

Piatok (15.11.) prinesie mnoho oblačnosti a z rána i dážď. Ranná teplota vzduchu bude okolo desať stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať na úrovni trinásť stupňov Celzia.

Sobota (16.11.) má byť polooblačná, avšak ráno ešte môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Ojedinele sa majú vyskytnúť i slabšie dažďové zrážky. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 14 stupňov.

Nedeľa (17.11.) bude takmer jasná, so zväčšenou oblačnosťou treba počítať hlavne v čase okolo obeda. Teploty vzduchu očakávame od ranných sedem až do popoludňajších 10 stupňov.