ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 17.2.2020

Počasie vo Zvolene: Aj naďalej pretrvajú takmer jarné teploty, záver týždňa má byť daždivý

Aktuálne počasie nám opäť naznačuje príchod jari. Inak tomu nebude ani v druhej polovici februára. Napriek tomu, že sa obloha už o pár dní zamračí a potrápia nás i dažďové zrážky, teploty neklesnú a udržia sa na skoro jarných hodnotách.

Pondelok (17.2.) nás bude vo Zvolene sprevádzať takmer jasná obloha a slabý premenlivý vietor. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí -1 až -3 stupne Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje na teplotu okolo 10 stupňov.

Utorok (18.2.) má byť spočiatku polooblačná obloha. Postupne však očakávame ubúdanie oblačnosti, a tak najmä k večeru bude prevažne jasno. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 11 stupňov. Ranná teplota sa má pohybovať okolo nuly.

Streda (19.2.) bude zamračená. V podvečerných hodinách nie sú vylúčené ani slabé dažďové prehánky, ktoré by mali pretrvávať i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných -3 až do popoludňajších deviatich stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (20.2.) zostane v znamení zamračenej oblohy. Oblačnosť by sa však mala v druhej polovici dňa postupne rozpadať, a tak k večeru už má pretrvávať jasná obloha. Najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi maximálne na +6 stupňov Celzia.

Piatok (21.2.) má byť polooblačný, pričom najmä v čase okolo obeda môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Podvečer očakávame aj slabý dážď, ku ktorému sa môže pridať i sneženie. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo -4 stupne a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 4 stupne Celzia.

Sobota (22.2.) prinesie množstvo oblačnosti a počítať by sme mali opäť aj s dažďovými zrážkami. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 7 stupňov.

Nedeľa (23.2.) zostane zamračená a s dažďom, pričom zrážky by mali pretrvávať i počas noci z nedele na pondelok. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo +5 stupňov a cez deň vystúpi na 11 stupňov.