Zatiaľ čo máj bol na príjemné teploty doslova skúpy, s príchodom júna sa konečne oteplilo. Dobrou správou je, že teplo má byť aj počas najbližšieho týždňa, avšak radosť z letného charakteru počasia nám v niektorých dňoch budú kaziť dažďové prehánky.

Pondelok (7.6.) bude vo Zvolene polooblačný a počas celého dňa by mal fúkať slabý premenlivý vietor. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo štrnásť stupňov. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu dvadsaťpäť stupňov.

Utorok (8.6.) má pretrvávať prevažne jasná obloha. V ranných hodinách nám teplomer ukáže pätnásť stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 27 stupňov Celzia.

Streda (9.6.) má byť spočiatku polooblačná, pričom v druhej polovici dňa treba počítať nielen so zamračenou oblohou, ale aj s dažďom. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných sedemnástich až do popoludňajších dvadsiatich piatich stupňov.

Štvrtok (10.6.) sa bude niesť v znamení polooblačnej oblohy a o slovo sa znova prihlásia aj prehánky. Cez deň by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 23 stupňov.

Piatok (11.6.) prinesie takmer jasnú oblohu. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo sedemnásť stupňov a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 22 stupňov.

Sobota (12.6.) zostane slnečná a jasná, avšak k večeru zrejme naše územie zasiahne veľká oblačnosť. Na záver dňa pritom nie sú vylúčené ani dažďové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá nanajvýš na úroveň 23 stupňov.

Nedeľa (13.6.) má byť zrána zamračená, neskôr má pretrvávať polooblačná obloha, no a podvečer si opäť budeme môcť vychutnať slnečnú a jasnú oblohu. V ranných hodinách nám teplomer ukáže až devätnásť stupňov a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 26 stupňov Celzia.