ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 17.2.2019

Počasie vo Zvolene: Aj naďalej má byť nadpriemerne teplo, ochladenie v závere týždňa

Uplynulé dni nám pripomenuli blížiacu sa jar. Podobné počasie má pretrvávať i počas najbližšieho týždňa a podľa dlhodobých predpovedí by takéto, takmer jarné počasie, malo panovať až do konca februára.

Pondelok (18.2.) bude vo Zvolene s malou oblačnosťou. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných -4 do popoludňajších plus deväť stupňov. Počas dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (19.2.) má byť spočiatku polooblačno, k večeru už prevažne jasno alebo len s malou oblačnosťou. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na +10 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -3 až do -1 stupeň.

Streda (20.2.) prinesie mnoho oblačnosti. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -2 až do popoludňajších 8 stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (21.2.) bude opäť v znamení zamračenej oblohy. K večeru nie sú vylúčené ani dažďové prehánky, ktoré by mali pretrvávať i počas noci zo štvrtka na piatok. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať okolo plus 6 stupňov Celzia.

Piatok (22.2.) má priniesť jasnú oblohu, avšak zrána ešte očakávame zvýšenú oblačnosť. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni  približne +3 stupne a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo +7 stupňov.

Sobota (23.2.) má byť oblačná a s výrazne nižšou dennou teplotou vzduchu oproti ostatným dňom. Pohybovať sa bude iba na úrovni okolo nuly.

Nedeľa (24.2.) bude v znamení polooblačnej oblohy. Teploty vzduchu budú od nočných a ranných -8 až do popoludňajších +5 stupňov Celzia.