ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 19.8.2018

Počasie vo Zvolene: Aj naďalej bude teplo, výrazné ochladenie má prísť cez víkend

Aj predposledný augustový týždeň zostane slnečný a veľmi teplý. Počas týždňa budú znovu prevládať tropické teploty vzduchu, avšak už cez víkend meteorológovia predpokladajú ochladenie. To sa prejaví najmä v nedeľu, kedy sa denná teplota vzduchu má pohybovať iba okolo dvadsať stupňov Celzia. 

Pondelok (20.8.) bude vo Zvolene jasný, prípadne len s malou oblačnosťou. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 22 do popoludňajších 32 stupňov Celzia.

Utorok (21.8.) prinesie znovu prevažne jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude opäť do 32 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 19 až do 23 stupňov Celzia.

Streda (22.8.) bude naďalej teplá a slnečná. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 20 až do popoludňajších 30 stupňov Celzia.

Štvrtok (23.8.) má priniesť polooblačnú oblohu. Teplota vzduchu cez deň by nemala prekročiť hranicu 31 stupňov Celzia.

Piatok (24.8.) prinesie spočiatku jasnú oblohu, postupne však bude prevládať zamračená obloha. V podvečerných hodinách je predpoklad, že sa môžu vyskytnúť aj slabšie dažďové prehánky. To všetko pri teplotách od ranných 22 až do popoludňajších 30 stupňov Celzia.

Sobota (25.8.) má byť polooblačná a s hrozbou prehánok najmä poobede a podvečer. Teploty vzduchu zostanú stále pomerne vysoké, a to na úrovni do 27 stupňov Celzia.

Nedeľa (26.8.) bude v znamení zamračenej oblohy a výrazného ochladenia. Najmä ráno a doobeda by sme mali počítať aj s dažďovými prehánkami. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 18 až do popoludňajších 20 stupňov.